
Сайт бібліотекаря
Нестеренко Надія Михайлівна
Бахмацька ЗОШ І-ІІІст.№2
Бібліотекар: Цього чудового осіннього дня я рада вітати вас на бібліотечному пікніку. А присвячений він буде здогадайтесь чому? Я зараз вам загадаю загадку, а ви дізнаєтесь про що йтиме мова на нашій прогулянці.
Я все знаю, всіх учу,
А сама завжди мовчу.
Щоб зі мною подружитися,
Потрібно грамоті вчитися.
З книжечками ви уже знайомі дуже давно. Ще коли ви не вміли читати, вам читали книги ваші мами,тата, бабусі, братики, сестрички. А зараз ви вже читаєте книги самостійно. І мабуть у кожного з вас є домашня бібліотечка улюблена книжечка та казковий герой. (Розповіді дітей )
Я пропоную вам переглянути книги і журнали які є в нашій бібліотеці.
За високими горами, за широкими морями… Так починаються сотні казок з вражаючими подіями, чарівними пригодами, небаченими дивами і яскравими персонажами. А чи всі казки ви знаєте? Отже до вашої уваги літературна гра гра «Чи знаєте ви казку?»
1)«Жили собі дід та баба. Дід служив на майдані, а баба вдома сиділа, лички пряла. От баба й напала на діда : "Зроби мені соломяного бичка і осмоли його смолою".("Соломяний бичок".)
2) – Здорова була, лисичко – сестричко !
- Здоров!
- А що робиш?
- Рибку їм.
- Дай і мені.
- Отак. Я стільки морочилась, ловила – та й віддай йому. Піди налови та й їж на здоров’я. («Лисичка – сестричка та вовк – панібрат»)
3) «Йшов дід лісом, а за ним біг собака. Та й загубив дід …» («Рукавичка»)
4) «Жили собі дід та баба. Вже старі, а дітей нема. Журяться: «Хто нашої смерті догляне, що в нас дітей нема?»
От баба просить діда:
- Поїдь, діду, в ліс, вирубай мені деревину, та зробимо колисочку, то я положу деревиночку в колисочку та й буду колихати. От буде мені хоч забавка.» («Телесик»)
Бібліотекар: Діти ми з вами прочитали дуже багато казок, де герої виконували пісеньки та притчі, от зараз ми перевіримо чи ви добре їх запам’ятали, чи нічого не наплутали. Гра «Солодкий мікрофон» (діти співають пісеньки, які виконували казкові герої, отримують солодощі).
-
Яку пісеньку співав Колобок?
-
Як гукала свого сина Івасика –Телесика мати?
-
Як кликав Півник на допомогу Котика?
-
Як просив Івасик-Телесик гусеняток?
-
Як відказувала Коза-Дереза, коли сиділа у заячій хатці?
А зараз ми трішечки порухаємось. До вашої уваги гра « Пінг-понг». Станемо в коло, я буду називати літературного героя і кому я кину м’ячик той називає його пару і передає м’ячик назад.
Круть і – Верть
Маша і – Ведмідь
Лисичка і – Журавель
Буратіно і – Мальвіна
Вінні - пух і – П’ятачок
Білосніжка і – семеро гномів
Цар Плаксій і – Лоскотон
Крокодил Гена і – Чебурашка
Лисичка сестричка і – Вовк Панібрат
Бібліотекар: Книга є безцінним джерелом знань, ключем, що відкриває всі дороги, другом і порадником людини. Саме про книгу український народ склав найбільшу кількість прислів'їв і приказок . Наступний конкурс буде називатися «Незвичайний десерт. Цукерки з прислів’ями». Кожен з вас прочитає прислів’я, всі разом повторять та запам’ятають його, а потім поласуєте цукерками.
Ось і закінчилася наша бібліотечна прогулянка, сподіваюсь ви дізнались багато цікавого і корисного. Ми ще не раз зустрінемось із вами, але я хочу вам побажати – дружіть з книгою, читайте книги! Як говорить українське народне прислів’я «Будеш книги читати, будеш багато знати».


